MUHAMED MURSI – PRESIDENTI I RI I EGJIPTIT DHE PAVARĖSIA E KOSOVĖS
Shkruar nga Administrator   
Mittwoch, 27 Juni 2012
Muhamed Mursi, kandidati i Vėllazėrisė Myslimane, shpallet president i Egjiptit. Mursi para dy javėsh ka premtua njohjen e Kosovės, nėse zgjidhet President i vendit.Muhamed Mursi dhe Beqir Ismaili  - pėrfaqėsues i R. Kosovė nė Egjipt