Urime 17 Shkurti PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Administrator   
Freitag, 17 Februar 2012Urime 17 Shkurti-4 vjetori i Pavarėsisė sė Kosovės!!
Me respekt kujtojmė tė kaluarėn
Dhe pėr jetė, nuk e harrojmė tė shkuarėn.
Kaluam sfida dhe momente tė vėshtira,
Por me durim kemi bėrė ēudira
.Sot jemi tė lirė dhe tė pavarur
,Nga dhembja te gėzimi kemi ardhur.
Tash kemi shtetin, tė cilin e gėzojmė,
Ta duam dhe mbajmė, tė gjithė premtojmė.
Falėnderues pėr tė gjithė ata qė ndihmuan,
Qė kėtė pėrhershmėri gėzimi pėr ne realizuan
Lusim Zotin, pėr bekimet e Tij, pambarim
Qė kėtė shtetin tonė ta ruaj dhe pėrgėzojė me pėrparim.
Kujto tė kaluarėn dhe gėzo tė tashmen
,Puno tė tashmen dhe syno tė ardhmen
Festo me gėzim dhe krenari,
4 vjetorin e shtetit mė tė ri.


Azhornuar sė fundi ( Freitag, 17 Februar 2012 )
 
< I mėparshmi   Tjetri >
© 2008-2012 Xhamia - Mesxhid El Resul Wels | Xhamia-Wels.Com