BIK-u pajtohet me lokacionin pėr Xhami PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Administrator   
Sonntag, 12 Februar 2012


 

Bashkėsia Islame e Kosovės ka mirėpritur vendimin e Komunės sė Prishtinės pėr ndarjen e lokacionit pėr ndėrtimin e xhamisė sė re .

Zyrtar tė kėsaj Bashkėsie i kanė thėnė portalit Dukagjini se pajtohen me lokacionin e ndarė.
“Natyrisht se Bashkėsia Islame e Kosovės pajtohet me vendimin e Kuvendit Komunal tė Prishtinės. Do tė falėnderoja kryetarin Isa Mustafa dhe bordin e drejtorėve pėr hapin qė e kanė ndėrmarr sot. Ne si Bashkėsi Islame nuk kemi asnjė informacion zyrtar pos atyre informatave qė po qarkullojnė nė media” i ka thėnė Resul Rexhepi, Sekretari i Kryesisė sė BIK-ut portalit Dukagjini.

Sot Kėshilli i Drejtorėve i Komunės sė Prishtinės ka miratuar vendimin pėr caktimin e lokacionit pėr ndėrtimin e objektit tė xhamisė nė Prishtinė. Lokacioni pėr ndėrtimin e xhamisė pėrfshin pjesėt e ngastrave kadastrale me njė sipėrfaqe prej 8100 m2. Vendi i quajtur “Blloku III i Ndėrtesave”, apo siē njihet ndryshe si Parkingu i PTK, nė Ulpianė. 

Azhornuar sė fundi ( Sonntag, 12 Februar 2012 )
 
< I mėparshmi   Tjetri >
© 2008-2012 Xhamia - Mesxhid El Resul Wels | Xhamia-Wels.Com