Mahnitet nga Stambolli PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Administrator   
Samstag, 28 Januar 2012

Mahnitet nga Stambolli, mendon kthimin nė mysliman

 
Aktori i njohur Liam Neeson mund tė heqė dorė nga katolicizmi dhe tė bėhet mysliman. Kėshtu bėn tė ditur gazeta e njohur britanike “The Sun”.
Aktori 59-vjecar, i lindur nė Irlandėn e Veriut, ka thėnė se lutja islame i ka hyrė nė shpirt gjatė xhirimeve tė njė filmi tė ri nė Stamboll.

“Nė kėtė qytet ka rreth 4 mijė xhami. Disa prej tyre tė lėnė me gojė hapur dhe mė bėjnė qė tė mendoj konvertimin nė mysliman”, ka thėnė aktori.
Neeson, qė sė fundmi ka arritur sukses me filmat “Taken”, “A-Team” dhe “Unknown”, po shijon sukseset e prodhimit tė fundit hollivudian “Grey”,  qė bėn fjalė pėr njė grup pasagjerėsh qė duhet tė mbijetojnė nė mes tė akullit pas njė incidenti ajror.
Gjithashtu, mė vonė gjatė vitit ai do tė shfaqet nė ekranin e madh me filma tė tjerė tė suksesshėm.
 
< I mėparshmi
© 2008-2012 Xhamia - Mesxhid El Resul Wels | Xhamia-Wels.Com