Ballina arrow Tregime dhe Poezi arrow Tefiku dhe Motra e Tij
Tefiku dhe Motra e Tij PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Administrator   
Mittwoch, 04 Januar 2012
 Ishte një djalosh i quajtur Tefik. Përfundoi shkollën fillore dhe atë të mesmen dhe morri diplomën, ishte i gëzuar pa mas dhe syt e tij tregonin se ka shenja të suksesit të madh edhe më tutje. Niset duke vrapuar rrugës derisa arriti tek shtëpia e tij në fshat.
Hyri në shtëpi dhe u hodh në gjoksin e nënës së tij, e përqafoi në dy faqet, ballin dhe duart e saj dhe po i thot: të përgëzoj oj nëna ime të përgëzoj se kam arritur 99 pikë prej 100 në provimin përfundimtar.
Azhornuar sė fundi ( Mittwoch, 04 Januar 2012 )
 
< I mėparshmi
© 2008-2012 Xhamia - Mesxhid El Resul Wels | Xhamia-Wels.Com