KUNDĖR DHUNĖS NĖ FAMILJE PDF Printoni E-mail
Shkruar nga Administrator   
Freitag, 30 November 2012


 

Zyra  pėr gratė, barazinė gjinore dhe integrim organizoi njė fushatė kundėr dhunės nė familje, pėrkatėsisht kundėr dhunės ndaj gruas.

Nė kuadėr tė kėsaj fushate u bė njė postėr me foto prej 48 burrash, tė cilėt  shprehen mendimin e tyre kundėr dhunės nė familje.

Me datėn 25 Nėntor,  njė pjesė e  kėtij grupi u mblodhėn bashkė me pėrfaqėsuesit e Komunės sė Welsit dhe tė zyrės pėr gratė si Silvia Huber, Claudia Gloessl etj. dhe vendosėn flamujt nė dy pjesė tė qendrės sė qytetit.

Motoja e kėtij aktiviteti ishte mesazhi i shkruar nė flamur, i cili thotė: „tė jetosh i/e lirė“,  „Jo dhunės ndaj gruasė“  etj.

Nė kėtė aktivitet mori pjesė edhe pėrfaqėsuesi i „Bashkėsia sė shqiptarėve musliman nė Wels“ – imami i xhamisė “Mesxhid el-Resul”  Mag. Muhidin Ahmeti.


Azhornuar sė fundi ( Freitag, 30 November 2012 )
 
< I mėparshmi   Tjetri >
© 2008-2012 Xhamia - Mesxhid El Resul Wels | Xhamia-Wels.Com